Zawodowo

Nazywam się Marta Paterek i jestem certyfikowanym coachem języka angielskiego z dziesięcioletnim doświadczeniem w branży edukacyjno-szkoleniowej.

Opracowałam know-how szkoleń językowych dla firm i instytucji oraz kursów indywidualnych one to one.  Jestem zwolenniczką wykorzystania założeń coachingu w edukacji. Stawiam na komunikację i żywy język w praktyce.

Łączę metodę audiolingwalną i kognitywną. Wiedza, którą przekazuję kursantom w sposób empiryczny i polisensoryczny jest poparta przykładami z życia.

Mój autorski program nauczania zapewnia łatwość komunikacji w języku obcym i sekwencyjność, czyli świadomą gradację treści i umiejętności, zwiększającą skuteczność przyswajania języka.

Prywatnie

Prywatnie, interesuję się neurodydaktyką i NLP. Uwielbiam podróże. Mam szczęście, bo moje zainteresowania idą w parze z wykonywanym zawodem.

Język angielski fascynował mnie od zawsze, a moją główną motywacją do nauki była chęć wyjazdu do USA i zobaczenie Time Square w Nowym Yorku, żółtych taksówek oraz Central Parku. Chciałam poczuć klimat, którego namiastkę dawały amerykańskie blogi, filmy i seriale.

Moje marzenia spełniły się szybciej niż to sobie założyłam. Zwiedziłam Nowy York, Pensylwanie, New Jersey, Florydę oraz Las Vegas. Wisienką na torcie mojej podróży po USA był Grand Canyon w Arizonie. Widoki zapierają dech w piersi.

Kilkanaście miesięcy w USA pozwoliło mi poznać kulturę i mentalność Amerykanów od kuchni. Oprócz podróżowania pracowałam w różnych miejscach, w różnych zawodach, ale zawsze  z rodzimymi Amerykanami.

Dobrze jest mieć marzenia.

Mama

Rodzina jest dla mnie cudownym uzależnieniem. Mam cudownego męża i wspaniałego synka. W naszym słowniku nie istnieje słowo “nuda”. Nauka przez zabawę … zabawa przez naukę – codziennie wymyślam nowe sposoby, aby angażować moje dziecko w proces poznawczy świata. Uczę się z moim dzieckiem i od mojego dziecka. To czysta radość usłyszeć i zobaczyć jak szybko dziecko chłonie to co my mu pokażemy i powiemy.

Moją przygodę w nauczaniu angielskiego zaczęłam w Helen Doron. Przez 5 lat byłam licencjonowanym nauczycielem we własnej  szkole językowej.  Jestem fanką metody nauczania CLIL. W tej metodzie dziecko skoncentrowane jest na pozyskiwaniu merytorycznych informacji wykorzystując swoje umiejętności językowe.