Kurs Strefa Kids

To bardzo ciekawe i efektywne zajęcia , podczas których łączę elementy ruchowe zabawy z edukacją. Dzięki różnorodnym materiałom edukacyjnym: oryginalnymi zabawkami, seriami książeczek z USA, i starannie wyselekcjonowanym multimedialnym aplikacjom wprowadzam dziecko w świat języka angielskiego.

A znane środowisko domowe dodatkowo sprzyja koncentracji  i wtedy  nauka rzeczywiście odbywa się na boku. Stawiam na częściowe zanurzenie w języku-otaczam angielskim na tyle, na ile dzieci są w stanie przyjąć na ich poziomie zaawansowania.

SPECYFIKA I METODY PRACY W STREFIE KIDS

Każda sesja zaczyna się od WARM UP. W tej grupie to luksus dla ucznia, rozgrzewka pozwala pobudzić neurony i zaangażować na tyle aby przez kolejne pół godziny percepcja była na wysokim poziomie. Pozwala to wprowadzić dzieci w stan przejścia między myśleniem w języku polskim na pracę w języku angielskim. Nieodłącznym elementem każdej lekcji jest REVISION -powtórka materiału z poprzednich zajęć. Stawiam na sekwencyjność, czyli świadomą gradację treści i umiejętności, zwiększającą skuteczność przyswajania języka. Wtedy przechodzę do NEW LESSON nauki już nowego zagadnienia poprzez innowacyjne metody wspomniane poniżej. Tutaj łączę elementy ruchowe, zabawy z edukacją. Uczymy się języka angielskiego w akcji, odtwarzając codzienne sytuacje. Każda sesja kończy się praktycznymi zwrotami typu time is over, wyrażenie połączone ze spojrzeniem nauczyciela na zegarek-dziecku łatwiej zapamiętać wyrażenie z kontekstem (kotwiczenie). W strefie kids stawiam na wielorakość aktywności aby nie pozwolić dziecku się wyłączyć, zajęcia są bardzo intensywne. Nie ma miejsca na nudę.

CLIL

Jestem fanką CLIL. W tej metodzie dziecko skoncentrowane jest na pozyskiwaniu merytorycznych informacji wykorzystując swoje umiejętności językowe. A tak łopatologicznie-ucząc słówka np. octopus-ośmiornica pragnę podać dzieciom na tacy  jak najwięcej ciekawostek aby zaangażować i zainteresować dziecko na tyle aby wprowadzić go w świat wiedzy z entuzjazmem. Aby nauka wywołała pozytywne emocje i zainteresowanie.

Czy wiesz, że ośmiornica ma 3 serca? Czy wiesz, że ośmiornicy krew jest koloru niebieskiego?

THE TOTAL PHYSICAL RESPONE

Reagowanie całym ciałem to nauczanie języka obcego przez ruch, a dokładnie włączanie całego ciała w proces przyswajania nowego słownictwa oraz struktur językowych. Metoda nie operuje podręcznikiem, nie ma też opublikowanego kursu, który w całości można by przeprowadzić metodą TPR.

NAUKA POLSENSORYCZNA

Stymulacja polisensoryczna, to nauka wielozmysłowego doświadczania świata, która ma na celu wywołanie zaplanowanych wrażeń i uczuć. Zajęcia polegają na tym, że nauczyciel dostarcza uczniowi różnego rodzaju bodźce zmysłowe: dotykowe, smakowe, węchowe, słuchowe i wzrokowe. Uczenie multisensoryczne angażuje wszystkie zmysły i kanały percepcji jednocześnie. W efekcie uczymy się bardzo szybko i z naturalną łatwością. Uczymy się całym mózgiem – zasada działa poprzez wykorzystanie dwupółkulowości. Chodzi przede wszystkim o stworzenie takich sytuacji, w których niejako wymuszamy wysoką aktywność obu półkul mózgowych: lewej i prawej jednocześnie -poprzez łączenie ćwiczeń słownych z odpowiednio dobranymi kolorami czy dźwiękami.

Cennik

ZAJĘCIA STREFA KIDS

I osoba 30 min – 40 zł
II osoby 30 min – 50 zł 45 min – 60 zł